Kas yra „swap“ atmintis?

Operatyvioji atmintis (RAM) serveriuose yra ribota. Vadinamieji „swapping“ ir „paging“ operacinės sistemos algoritmai suteikia galimybę operatyviojoje atmintyje esančius procesus ar procesų dalis esant poreikiui kelti iš RAM į kietąjį diską ir atgal, taip padidinant laisvos operatyvios atminties kiekį serveryje. Kartu pabrėžtina, jog virtuali atmintis nėra skirta pakeisti operatyviosios, nes iš jos duomenys yra paimami kur kas lėčiau negu RAM.

Mūsų virtualiuose dedikuotuose serveriuose (toliau – ir VDS) vartotojams yra suteikiama galimybė naudoti atitinkamą bylą (failą) virtualiai atminčiai – swap. Swap failas yra vieta diske, kurioje laikinai laikomi iš RAM paimti duomenys. Kai operatyviosios atminties  poreikis yra nedidelis, duomenys iš šio failo perkeliami atgal į RAM, o šiam poreikiui padidėjus – perkeliami atgal į diską. Pakankamas swap vietos dydis leidžia operacinei sistemai nuolat turėti tam tikrą laisvos RAM atminties kiekį ir savo ruožtu vykdyti procesus, viršijančius skirtos operatyviosios atminties kiekį.

Pagrindinės swap atminties valdymo komandos:

Mūsų VDS jau yra paruoštas swap failas ir pagal nutylėjimą jis yra įjungtas.
Norėdami pamatyti swap failo būklę, įvykdykite šiąkomandą:
 

 swapon -s


Jei swap yra išjungtas – įjungti jį galite su komanda:
 

swapon -a


Komanda nurodanti nenaudoti swap bylos:
 

swapoff -a


Dėmesio
. Prieš naudodami paskutinę komandą, įsitikinkite, jog turite pakankamai operatyviosios atminties (RAM) sutalpinti swap failo turinį, nes priešingu atveju gali tekti iš naujo perkrauti VDS. Patikrinti laisvos atminties kiekį galite su komanda:
 

free


 

Ar ši informacija buvo naudinga?